Szkoła powinna dążyć do tego, by młody człowiek opuszczał ją jako harmonijna osobowość 

(Albert Einstein)

Program Certyfikacji Szkół

to propozycja dla każdej placówki edukacyjnej, która chce przekazać światu, że jakość, uczciwość i indywidualne podejście do każdego ucznia są dla niej najważniejsze. Nasz Certyfikat ułatwia budowanie wizerunku szkoły zaangażowanej w edukację i rozwój, bez względu na sztywne reguły nauczania, za to z gwarancją pozostawania zawsze O KLASĘ WYŻEJ. Najprościej mówiąc, Certyfikat gwarantuje rodzicom, opiekunom i szkołom, że placówka, którą wybiorą dąży do tego, by młody człowiek opuścił ją jako harmonijna osobowość.

Największym wyzwaniem dla organów prowadzących szkoły jest wysoka jakość nauczania, zdobycie i utrzymanie zaufania rodziców oraz zadowolenia uczniów. 

Każdy cel, jaki sobie wyznaczysz ściśle zależy od tego, czy Twoja Szkoła budzi zaufanie. Gwarancję na jego zwiększenie daje Certyfikacja Szkoły O Klasę Wyżej. Nasz Certyfikat to wiarygodne i cieszące się największym uznaniem potwierdzenie Twojej rzetelności i jakości w prowadzeniu szkoły niepublicznej. Tytuł Szkoły O Klasę Wyżej skutecznie wpływa na to, jak jesteś postrzegany i efektywnie przekonuje do wyboru Twojej placówki.

Przeprowadzone wśród interesariuszy badania dotyczące postrzegania Certyfikatu Szkoły O Klasę Wyżej jednoznacznie wskazują, że 96% ankietowanych utożsamia ten Certyfikat z symbolem potwierdzającym najwyższą jakość nauczania, a 81% badanych przyznaje, że sugeruje się wyróżnieniami przy wyborze placówki edukacyjnej dla swojego dziecka. 

Program Certyfikacji Szkół – dlaczego u nas?

Od kilkunastu lat Fundacja Homini – Pomysłodawca i Realizator projektu O Klasę Wyżej – realizuje swoje zadania statutowe. Jednym z kluczowych była i jest edukacja. Od roku 2008 uczymy, szkolimy i doradzamy. W gronie naszych odbiorców są nauczyciele, szkoły i przedszkola, instytucje szkoleniowe i pozostałe podmioty rynku edukacyjnego. W ramach jednego z projektów prowadziliśmy proces oceny i weryfikacji placówek edukacyjnych, dostrzegając, iż zdobyte nagrody często stymulowały podmioty do podejmowania dalszych wysiłków na rzecz zwiększania poziomu jakości prowadzonej przez nie działalności.

Wiele razy byliśmy pytani czy podobne projekty będziemy powtarzać. I postanowiliśmy, że nie możemy zmarnować tego doświadczenia. I tak powstał pomysł na przedsięwzięcie pod nazwą O Klasę Wyżej. Zaprosiliśmy do jego realizacji specjalistów z różnych dziedzin. Współpracują z nami psycholodzy, pedagodzy, psychiatrzy, specjaliści ds. rozwoju, doradcy zawodowi i wielu, wielu innych, tworząc Radę Programową, która opiniuje szkoły, nadając im Certyfikat Jakości. Szczycimy się również faktem pozyskania najlepszego Dyrektora Projektu – wieloletniego pedagoga, dyrektora szkoły, certyfikowanego coacha, twórcę projektów edukacyjno-szkoleniowych, partnera Uczelni Nauk Społecznych, specjalistę szanowanego za swój profesjonalizm i poszukiwanie ludzkiego oblicza edukacji – Panią Ilonę Dudę.

Nad całością, oczywiście, czuwa Ministerstwo, gdyż Fundacja Homini działa pod nadzorem Ministra Rodziny.

Daje to gwarancje rzetelności, transparentności i profesjonalizmu na każdym etapie prac mających na celu Certyfikację Szkół.

Co zyskujesz?

 Wzrost zaufania

Wzrost zainteresowania Twoją Szkołą

Prestiż

Przewagę nad konkurencją

Skuteczną promocję

Potwierdzenie najwyższej jakości

Jak przebiega proces certyfikacji:

ZGŁOSZNIE – Ty przesyłasz nam dane podstawowe

KONTAKT – my kontaktujemy się z Tobą i ustalamy szczegółowe terminy

SAMOOCENA – otrzymujesz od nas pakiet narzędzi do samooceny (formularze dotyczące szkoły, które wypełniasz zgodnie z najlepiej znanymi Ci informacjami)

WERYFIKACJA – my sprawdzamy kompletność i poprawność

DOPEŁNIENIE FORMALNOŚCI – kontaktujemy się z Tobą, potwierdzamy spełnienie kryteriów, Ty dokonujesz płatności 

CERTYFIKACJA – przekazujemy certyfikat w formie papierowej i elektronicznej

ZGŁOŚ SZKOŁĘ